سال‌های زیادی است که مردم از روغن زیتون برای مراقبت از مو استفاده می‌کنند و از نتایج خوب آن که باعث درخشش، نرمی و لطافت مو می‌شود بسیار راضی هستند. روغن زیتون می‌تواند با نفوذ به ساقه مو و حفظ رطوبت، باعث نرمی و تقویت مو شود. درخششی که در نتیجه استفاده از روغن زیتون روی موها ایجاد می‌شود ممکن است به دلیل روغنی شدن روغن کوتیکول خارجی مو باشد. درواقع اولین روغنی که به صورت درمان خانگی هم استفاده آسان دارد و هم از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه است همین روغن زیتون است که طرفداران بسیاری نیز دارد. اما نکته مهم این است که برای استفاده از هر چیزی حتی اگر ضرری برایتان نداشته باشید باید اصول استفاده از آن را بلد باشید.

نکات مهم استفاده از روغن زیتون برای مو

در این بخش  نکات استفاده از روغن زیتون را گفته‌ایم.

میزان استفاده از روغن زیتون برای مو

اینکه چقدر باید از روغن زیتون استفاده کنید بستگی به میزان مرطوب شدن و مکان آن دارد. اگر برای پایین ساقه‌ها استفاده می‌کنید، یک قاشق غذاخوری کافی است. اگر هم کل سر خود را می‌خواهید ماساژ دهید، حداقل به ۱/۴ فنجان روغن زیتون نیاز دارید، به خصوص اگر موهای بلند یا ضخیمی دارید.

روغن زیتون برای ماساژ دادن مو

روغن را چند دقیقه روی موهای خود ماساژ دهید. اگر پوست سرتان خشک است می‌توانید آن را به پوست سر خود ماساژ دهید. برای موثرترین حالت، موهای خود را در یک کلاه بپیچید و اجازه دهید روغن به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر با موها زیر کلاه بماند.

نکته مهم این است که؛ قبل از اینکه روغن را با شامپو پاک کنید، موهای خود را با یک شانه دندانه پهن شانه کنید. با این کار شانه زدن و فرم‌دهی پس از آن آسان‌تر می‌شود.

چه کسانی باید از روغن زیتون برای موهایشان استفاده کنند

چه کسانی باید از روغن زیتون برای موهایشان استفاده کنند؟

استفاده از روغن به طور کلی ممکن است برای هر نوع مویی مناسب نباشد زیرا بعضی از انواع مو برای مدت طولانی‌تری روغن را حفظ می‌کنند.

روغن زیتون برای مو ضخیم

روغن زیتون برای موهای خشک و ضخیم بسیار مفید است، چرا که می‌تواند مو را مرطوب و قوی نگه دارد.

روغن زیتون برای موهای رنگ شده

موهایی که رنگ شده‌اند؛ قبل از استفاده از روغن زیتون بر روی این مدل مو، همیشه حداقل ۷۲ ساعت روغن زیتون را روی مو تست کنید تا مطمئن شوید روغن از سایه سبز خود روی موهایتان اثری باقی نمی‌گذارد.

روغن زیتون برای موهای آسیب‌دیده

روغن زیتون می‌تواند به صاف شدن انتهای شکسته یا سوخته مو کمک کند. برای حالت‌دهی کامل موهای خود، از پوست سر شروع کرده و روغن را تا انتها ماساژ دهید.

درمان شپش مو با روغن زیتون

روغن زیتون می‌تواند در از بین بردن شپش سر نیز کمک کند.

بیشتر بخوانید: ماسک مو با روغن زیتون

درمان شوره سر با روغن زیتون

اگر می‌خواهید شوره سر را درمان کنید، توجه داشته باشید که وجود شوره سر دلایل زیادی از جمله قارچ دارد. روغن زیتون ممکن است باعث کاهش پوسته پوسته شدن پوست سر شود، اما برای شوره درمان قطعی ندارد.

برای این کار؛ روغن زیتون را در پوست سر خشک خود ماساژ دهید و پوسته‌های شوره را شانه کنید.

ترکیب روغن زیتون با روغن نارگیل برای مو

این ترکیب به تسکین پوست سر و خارش پوست کمک می‌کند و یک ماده ضد قارچ طبیعی و عالی برای موهای نازک و آسیب‌دیده است. قبل از ماساژ دادن آن از طریق مو و پوست سر، کافی است روغن زیتون و روغن نارگیل را در یک کاسه مخلوط کنید (۱/۲ فنجان روغن زیتون و ۱ فنجان روغن نارگیل بکر) و سپس آن را برای تقویت موهایتان استفاده کنید.

با روغن زیتون موهایی سالم داشته باشید

با روغن زیتون موهایی سالم داشته باشید

موهای شما برای سالم ماندن به مواد مغذی و رطوبت نیاز دارند. هر نوع حالت‌دهی حرارتی، فرآوری مواد شیمیایی و حتی برخی از شامپوها می‌توانند رطوبت و سلامت موها را از بین ببرند و باعث متخلخل شدن آنها شوند، که در نتیجه باعث از دست دادن آب در موها می‌شود.
روغن زیتون می‌تواند به مرطوب نگه داشتن مو کمک کند زیرا چربی اشباع نشده‌ای است که می‌تواند توسط مو جذب شود. بسیاری از روغن‌های دیگر برای مو قابل جذب نیستند، اما روغن زیتون می‌تواند با به دام انداختن رطوبت در رشته‌های جداگانه، به حفظ رطوبت کمک کند، به ویژه هنگامی که همراه با یک محصول مرطوب‌کننده آب استفاده شود. از طرفی؛ روغن زیتون همچنین می‌تواند از آسیب دیدن جلوگیری کند زیرا حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان و ویتامین است و می‌تواند شکستگی را در موها کاهش دهد. روغن زیتون روی موهای خشک یا موج‌دار بهترین عملکرد را دارد، زیرا وزن آن برای موهای نازک و صاف بسیار زیاد است.
نکته مهم این است که هیچوقت نباید از روغن زیتون قبل از حالت دادن به مو و استفاده از سشوار استفاده کنید، زیرا به معنای واقعی کلمه می‌تواند موهای شما را بپزد.

خرید روغن زیتون یاکیفیت و اصل

نکته مهم دیگر  در این ارتباط؛ استفاده از روغن زیتون اصل و با کیفیت است. از آنجایی که  نحوه تشخیص روغن زیتون اصلا و تقلبی می‌تواند کار ساده‌ای نباشد. پیشنهاد می‌کنیم خرید روغن گیاهی را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید.