یکی از بهترین فصل‌های سال برای گرفتن حمام آفتاب و برنزه شدن، فصل تابستان است. درجه حرارت نور خورشید در این فصل به گونه‌ای است که به راحتی و به صورت کاملا طبیعی می‌توانید پوست بدن‌تان را برنزه کنید. در صورتی که در سایر فصل‌ها باید از دستگاه سولاریوم استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با روغن گیاهی برای آفتاب گرفتن که کاملا طبیعی هستند آشنا کنیم که می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای روغن‌های شیمیایی باشند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید نکات مهمی را درباره خرید روغن مراقبت از پوست و خرید روغن ماساژ نیز بدانید.

در این بخش با خواص کامل روغن‌های گیاهی برای برنزه شدن آشنا خواهید شد:

 1. روغن زیتون؛ روغن آفتاب گرفتن

  روغن زیتون همانند روغن نارگیل یکی از روغن‌هایی است که برای برنزه شدن استفاده می‌شود. روغن زیتون با خاصیت ضد التهاب خود می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای برنزه شدن باشد. در زمان برنزه شدن پوست با نور خورشید؛ التهاب، قرمزی و خشکی پوست می‌تواند باعث آزارتان شود اما با مصرف روغن زیتون و ویتامین E موجود در آن از میزان و شدت این عوارض را کم خواهید کرد.
  این روغن کیفیت و قدرت جذب بسیار بالایی دارد، فقط باید برای ۳۰ دقیقه روی پوست قرار بگیرد. سپس آن را با آب ولرم بشوئید تا نتیجه استفاده از روغن را ببینید. برای خوش‌رنگ شدن پوست‌تان پیشنهاد می‌کنیم که روغن زیتون را با کمی آب هویج ترکیب کنید تا تناژ نارنجی خوش رنگی را روی پوست خود داشته باشید. برای خرید روغن زیتون به مراکز معتبر و فروشگاه‌های قابل اعتماد روغن گیاهی مراجعه کنید.

 2. روغن نارگیل؛ محافظ پوست در برابر نور خورشید

  اگر پوست حساسی دارید و به سرعت ملتهب و قرمز می‌شود به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این روغن گیاهی برای آفتاب گرفتن استفاده کنید. روغن نارگیل دارای اسیدهای چرب مفیدی برای بدن است و علاوه بر این موضوع، با spf که در ساختار خود دارد از بدن در برابر اشعه‌های مضر و سرطان‌زا نور خورشید محافظت می‌کند.
  یکی از بهترین و پرطرفدارترین روغن‌ها برای برنزه شدن، روغن نارگیل است که به عنوان تقویت‌کننده ریش آقایان نیز استفاه می‌شود.

 3. روغن آووکادو؛ مناسب پوست خشک

  آووکادو میوه‌ای است که طبع سردی دارد، این رو برای افرادی که پوست خشک و حساسی دارند می‌تواند یک ترکیب فوق‌العاده باشد. اسیدهای چرب و ویتامین‌های بسیاری در ساختار اصلی روغن آووکادو وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی نیاز بدن باشد. این روغن اگر در معرض تماس با نور آفتاب قرار بگیرد به هیچ عنوان نمی‌تواند برای بدن مضر باشد.

 4. روغن فندق؛ روغن مناسب آفتاب

  ویتامین E و اسیدهای چرب روغن فندق به سرعت جذب پوست می‌شوند. از طرفی؛ برای برنزه شدن پوست و آفتاب گرفتن، انتخاب این روغن گیاهی برای آفتاب گرفتن می‌تواند انتخاب درست و مناسبی باشد.

 5. روغن آفتابگردان؛ مانع چین‌و‌چروک پوست

  روغن آفتابگردان رطوبت و آبرسان بسیار مناسبی برای پوست است و با همه نوع پوست(خشک، چرب، مختلط) سازگار است. استفاده از این روغن در زمان برنزه شدن از ایجاد چین و چروک روی بدن، در حین قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری می‌کند.

 6. روغن کنجد؛ روغن آفتاب

  روغن کنجد در ساختار خود SPF دارد که می‌تواند از اشعه‌های مضر آفتاب و تاثیرات آن روی پوست بدن جلوگیری کند. روغن کنجد برخلاف دانه‌ی آن بوی شدید و تندی دارد به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند، آن را با سایر روغن‌های گیاهی ترکیب کنند.

 7. روغن چای سبز و آلوئه‌ورا؛ خنکی حین برنزه شدن

  یکی از ترکیبات مفید که در حین برنزه شدن استفاده فراوانی دارد، ترکیب روغن چای سبز و آلوئه ورا است. آنتی اکسیدان موجود در این ترکیب مانع سوختگی و التهاب پوست بدن در برابر اشعه‌های مضر خورشید می‌شود.
  استفاده از ترکیب این دو روغن باعث افزایش انعطاف‌پذیری و متعادل کردن چربی پوست می‌شود. طبع این دو روغن خنک است و باعث کاهش عطش پوست در حین برنزه شدن می‌شود. از این روغن به عنوان روغن گیاهی برای خشکی واژن نیز استفاده می‌شود.

بهترین ترکیب روغن‌های گیاهی برای آفتاب گرفتن

یک ترکیب جادویی از روغن‌های مناسب برنز کردن می‌تواند تمام خواص درمانی را برای پوستتان داشته باشد. ترکیب ۸۰ درصد روغن نارگیل، ۵ درصد روغن کنجد، ۱۰ درصد روغن آفتابگردان و ۵ درصد روغن زیتون به همراه مقدار بسیار کمی روغن چای سبز و آلوئه ورا می‌تواند بهترین ترکیب برای برنزه شدن پوستتان باشد.
این ترکیب روغن علاوه بر اینکه به برنزه شدن پوستتان کمک می‌کند، از پوست صورتتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید هم جلوگیری خواهد کرد.

جمع‌بندی خرید و انتخاب روغن گیاهی برای آفتاب گرفتن

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روغن‌های گیاهی برای آفتاب گرفتن که می‌تواند، در برنزه شدن بدن تاثیر داشته باشد آشنا کنیم. بهتر است برای جلوگیری از عوارض استفاده از روغن‌ها و محصولات شیمیایی، از روغن‌های گیاهی استفاده کنید. استفاده از این روغن‌ها علاوه بر اینکه نمی‌تواند عوارضی داشته باشد، می‌تواند یک راه درمانی برای پوست بدن در برابر اشعه‌های مضر خورشید باشد.
برای خرید روغن گیاهی حتما زا فروشگاه‌های معتبر استفاده کتید. از این روغن‌های گیاهی به روغن گیاهی برای ترک بدن نیز استفاده می‌شود.