کهیر چیست؟

کهیر نوعی حساسیت پوستی است که باعث ایجاد ضایعات سرخ رنگ روی پوست می‌شود.این نواحی در برخی مواقع باعث ایجاد خارش و حساسیت می‌شود.

انواع کهیر

کهیر دو مدل دارد: کهیر مزمن و کهر حاد. کهیر مزمن به منظر کهیر بلند مدت و کهیر حاد به معنی کوتاه‌مدت است.

دلایل ایجاد کهیر چیست؟

 • فشار زیاد
 • استفاده از داروهای حساسیت‌زا
 • اثر نیش حشرات
 • عوارض نور مستقیم خورشید
 • حساسیت نسبت به برخی مواد غذایی نظیر: بادام‌زمینی، تخم‌مرغ، صدف، آجیل و …
 • حساسیت به برخی داروها مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، آسپرین و …
 • حساسیت مواد لاتکس
 • حساسیت به حیوانات خانگی
 • گرده‌افشانی گیاهان
 • عوارض وجود عفونت در بدن

علائم ایجاد کهیر چیست؟

 • سرگیجه
 • تورم در گلو یا صورت
 • مشکل در تنفس

روغن آلوئه‌ورا برای درمان کهیر

آلوئه‌ورا گیاهی است که به دلیل خواص درمانی بالایی که دارد بسیار شناخته شده است.

اگرچه این روغن یک ضد التهاب طبیعی است، اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود، بنابراین قبل از استفاده از آن بهتر است روی مچ دست تست شود.

برای انجام تست، کافی است مقدار کمی از محصول را در بخشی از پوست که کمی حساسیت بیشتری دارد بزنید. اگر طی ۲۴ ساعت هیچگونه تحریکی را تجربه نکردید، می‌توانید از آن برای درمان کهر استفاده کنید.

روغن درخت چای برای درمان کهیر

روغن درخت چای روغنی بینظیر با خواص فراوان است که از برگ‌های درخت ملالوکا آلترنیفولیا استخراج می‌شود. این روغن گیاهی از سال‌های خیلی دور تا به امروز در درمان خیلی از بیماری‌های استفاده میشده. یکی از موارد استفاده از روغن گیاهی درخت چای برای درمان و بهبود کهیر است. این روغن به دلیل خواصی که دارد به درمان کهیر، خارش و التهاب پوست کمک بسیاری می‌کند.
روغن درخت چای به عنوان ضدعفونی‌کننده دست، خوشبوکننده طبیعی، بهبود زخم و روغن گیاهی برای درمان جوش نیز استفاده می‌شود.

روغن نعنا برای درمان کهیر

نعنا دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی است که احساس خارش را در بدن کاهش می‌دهد و به درمان و بهبود کهیر نیز کمک می‌کند. روغن گیاهی نعنا نیز می‌تواند این خاصیت را داشته باشد. برای استفاده از برگ نعنا می‌توانید در یک فنجان آب جوش دو قاشق چای‌خوری برگ نعنا تازه بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد، سپس آن را از صافی رد که و نوش جان کنید. روغن گیاهی نعنا نیز یکی از روغن‌های پرکاربردی است که میتواند همچون نعنا خواص درمانی را برای بهبود و درمان کهیر داشته باشد. این روغن هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی، بسته به نوع استفاده قابل استفاده است. روغن نعنا برای لطافت پوست صورت، تقویت موها، درمان آفتاب سوختگی و  درمان شوره سر نیز مفید است.

درباره روغن گیاهی برای نرک بدن بیشتر بدانید!

درمان‌های موضعی کهیر

برای درمان‌ کهیر راه‌های مختلفی وجود دارد:

 1. خنک نگه داشتن پوست

برای خنک نگه داشتن پوست می‌توانید از یک حوله نخی که در آب سرد خیسانده شده است استفاده کنید. البته باید آب اضافی آن را کامل گرفته باشید. حوله را برای ده دقیقه روی پوست‌تان قرار دهید. بعد از ده دقیقه مجدد حوله را در آب سرد بخیسانید و آبش را بگیرید و دوباره مرحله قبل را تکرار کنید. با تکرار این کار پوست خنک می‌شود و باعث تشدید علائم کهیر می‌شود. فقط فراموش نکنید که آب نباید بیش از اندازه سرد باشد.

 1. استفاده از جوش شیرین

به کمک جوش شیرین و آب، خمیری با ترکیب غلیظ درست کنید و آن را به محل مورد نظر بزنید.

 1. استفاده از میوه آناناس

با استفاده از میوه آناناس و حتی کنسرو آناناس که در پارچه نخی پیچیده‌اید و قرار دادن آن روی محل موردنظر، به بهبود کهیر روی پوست‌تان کمک کنید.

 1. استفاده از سرکه

سرکه و آب را به نسبت یک دوم با یکدیگر ترکیب کنید(سرکه نصف آب باشد). به کمک یک دستمال نخی آن را روی محل مورد نظر بزنید. این کار به بهوبد کهیر روی پوست‌تان کمک می‌کند.

جمع‌بندی انتخاب و خرید روغن گیاهی برای درمان کهیر

برای درمان کهیر راه‌های مختلفی وجود دارد که استفاده از روغن‌های گیاهی طبیعی می‌تواند از بهترین روش‌های درکان باشد. خرید روغن گیاهی از فروشگاه فیلی این اطمینان را به شما می‌دهد که زا بهترین و با کیفیت‌ترین روغن گیاهی بهره‌مند شوید. برای خرید روغن مرافبت از پوست و خرید روغن درمانی نیز می‌توانید از فروشگاه فیلی استفاده کنید. روغن‌ها به صورت تفکیک شده در این فروشگاه اینترنتی در اختیارتان خواهد بود.