آیا روغن گیاهی برای رشد مو مفید است؟ بله! روغن‌های گیاهی نه تنها برای پخت‌وپز بلکه برای سلامت موهای شما نیز مفید هستند. این روغن‌ها مو را حالت می‌دهند و کمک می‌کنند که مو رطوبت خود را حفظ کند و خشکی مو به حداقل مقدار ممکن برسد. روغن گیاهی از آسیب و شکستگی موها جلوگیری می‌کند و باعث رشد بیشتر آن‌ها نیز می‌شود. در این مقاله نحوه استفاده روغن‌های گیاهی برای موهایتان را توضیح داده‌ایم.

از جمله روغن‌هایی که می‌تواند باعث رشد مو شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روغن نارگیل برای رشد موی سر

روغن نارگیل در واقع این قدرت را دارد که موهای شما را سالم، بلند و ضخیم‌تر کند.

این روغن دارای ویتامین‌ها و اسیدهای چربی است که قادر به نفوذ به کوتیکول موهای شما هستند. این ویتامین‌ها و اسیدهای چرب پس از نفوذ، تجمع سبوم را در پیازهای مو از بین می برند که در نهایت سرعت رشد مو را سرعت می‌بخشد.

روغن نارگیل فیلی یکی از خالص‌ترین اشکال روغن نارگیل است که در بازار موجود است.

نحوه استفاده از روغن نارگیل

برای استفاده از روغن نارگیل کافی است؛ روغن نارگیل را به پوست سر بمالید و از ریشه تا نوک مو را به آرامی ماساژ دهید. حتی می‌توانید روغن را قبل از استفاده گرم کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه روی سر بماند. پس از آن، با یک پاک کننده ملایم مو و آب گرم آن را تمیز کنید. خواص روغن نارگیل برای پوست و مو بسیار زیاد است.

روغن کنجد ارگانیک برای رشد موی سر

روغن کنجد که از دانه کنجد گرفته می‌شود قدیمی‌ترین روغنی است که بشر از آن استفاده کرده است. دانه‌های کنجد آنقدر ارزشمند هستند که اسطوره‌های هندی باستان از آنها به عنوان نماد جاودانگی یاد می‌کنند!

استفاده از روغن کنجد برای ماساژ سر اهمیت ویژه‌ای دارد. طبیعت مغذی، آرامبخش و گرم‌کننده آن، این روغن را به روغنی ایده‌آل برای ماساژ تبدیل کرده است.

روغن کنجد ارگانیک فیلی ۱۰۰٪ طبیعی و ارگانیک است که از دانه‌های کنجد سیاه با کیفیت بالا استخراج می‌شود.

نحوه استفاده از روغن کنجد

کافی است روغن کنجد را به پوست سر بمالید و از ریشه تا نوک آن را به آرامی ماساژ دهید. حتی می‌توانید روغن را قبل از استفاده گرم کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. پس از آن، با یک پاک‌کننده ملایم مو و آب گرم آن را تمیز کنید.

روغن درخت چای

روغن گیاهی درخت چای برای سلامتی مو و پوست سر بسیار مفید است. این ماده توانایی تسکین پوسته پوسته شدن پوست سر و از بین بردن شوره سر را دارد و حتی می توان از آن برای درمان شپش نیز استفاده کرد. از طرفی؛ با جدا کردن فولیکول‌های مو رشد مو را تسهیل می کند.

نحوه استفاده از روغن درخت چای

دو قطره روغن درخت چای را می‌توان به شامپوی معمولی یا شستشوی مو اضافه کرد و به آرامی بر روی پوست سر ماساژ داد.

برای رقیق کردن آن فقط از یک روغن حامل مانند نارگیل، بادام و کنجد استفاده کنید. ۱ یا ۲ قطره روغن درخت چای را به یک قاشق چای‌خوری روغن حامل انتخابی خود اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. روی موها و پوست سر بمالید. قبل از شستشو با پاک‌کننده ملایم آن را بشوئید.

روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از اسیدهای امگا ۳ و سایر مواد مغذی است که برای سلامت کلی، از جمله سلامت مو ضروری است. روغن زیتون هنگامی که مستقیماً به پوست سر و مو مالیده می‌شود، به تقویت رشد موها و پرپشت کردن آن‌ها کمک می‌کند. روغن زیتون همچنین این مزیت را دارد که باعث نرم شدن موها و رفع خشکی پوست سرشود. برای خرید روغن زیتون به فروشگاه فیلی سری بزنید.

روغن گیاهی بادرنجبویه برای رشد موی سر

روغن ضروری گیاه بادرنجبویه، مشتق شده از گیاه لیموترش حاوی خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است. مالیدن این روغن به پوست سر، فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند، ریزش مو را کنترل، و موها را براق و شاداب می‌کند. همچنین باعث می‌شود پوست سر باعث رشد مو شود و از شوره سر جلوگیر کند.

نحوه استفاده از روغن بادرنجویه

این روغن باید با روغن حامل رقیق شده و سپس روی مو قرار گیرد. برای رقیق‌سازی، فقط از یک روغن حامل مانند نارگیل، بادام و کنجد استفاده کنید. ۱ یا ۲ قطره روغن بادرنجویه را به یک قاشق چای‌خوری روغن حامل انتخابی خود اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس آن را روی موها و پوست سر بمالید.

روغن گیاهی اسطوخودوس برای رشد موی سر

روغن اسطوخودوس به عنوان یک تونر پوست سر، خارش پوست سر را آرام کرده و آسیب‌های ناشی از آب‌وهوای شدید یا آلودگی را برطرف می‌کند.

روغن اسطوخودوس همچنین دارای خواصی است که می‌تواند استرس را کاهش دهد. همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی نیز است که می تواند سلامت پوست سر را بهبود بخشد. با توجه به این ویژگی‌ها، روغن اسطوخودوس به رشد موی سر نیز کمک می‌کند.

نحوه استفاده از روغن اسطوخودوس

برای رقیق کردن این روغن نیز فقط از یک روغن حامل مانند نارگیل، بادام و کنجد استفاده کنید. ۱ یا ۲ قطره روغن اسطوخودوس را به یک قاشق چای‌خوری روغن حامل انتخابی خود اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. آن را روی موها و پوست سر بمالید.

روغن بادام شیرین برای رشد موی سر

اگر موهای شما ضعیف و آسیب‌دیده است، مواد مغذی موجود در روغن بادام شیرین به تغذیه مو و ترمیم آن کمک می‌کند.

اسیدهای چرب امگا ۳ ، فسفولیپیدها، ویتامین E و منیزیم موجود در روغن بادام شیرین به رشد مو نیز کمک می‌کند. روغن بادام شیرین کوتیکول‌های مو را صاف می‌کند و به کنترل ریزش مو کمک می‌کند.

روغن بادام شیرین ارگانیک فیلی یک روغن ملایم با بوی شیرین لطیف حاصل از دانه‌های رسیده درخت بادام شیرین است. ۱۰۰٪ طبیعی و ارگانیک است.

نحوه استفاده از روغن بادام شیرین

کافی است روغن بادام شیرین را به پوست سر بمالید و از ریشه تا نوک آن را به آرامی ماساژ دهید. حتی می‌توانید روغن را قبل از استفاده گرم کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. سپس با یک پاک‌کننده ملایم مو و آب گرم آن را تمیز کنید.

روغن نعنا برای رشد موی سر

روغن گیاهی نعنا به عنوان یک درمان‌کننده موثر برای پوست سر شناخته شده است. این روغن گیاهی باعث تقویت رشد مو می‌شود، از طرفی؛ چربی سر را نیز کاهش می‌دهد.

این روغن بوی بسیار تسکین‌دهنده‌ای دارد که باعث تسکین حواس و بهبود سطح کلی انرژی می‌شود. بنابراین، جدا از اینکه یک روغن عالی برای رشد مو است، برای سلامت کلی روان نیز مفید است. با خواص نعناع بسیاری از بیماری‌ها را می‌توان بهبود داد.

نحوه استفاده از روغن نعنا

برای رقیق کردن این روغن فقط از یک روغن حامل مانند نارگیل ، بادام و کنجد استفاده کنید. ۱ یا ۲ قطره روغن نعنا را به یک قاشق چای‌خوری روغن حامل انتخابی خود اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس آن را روی موها و پوست سر بمالید.

دیگر تاثیرات روغن‌های گیاهی برای موها

در این بخش چگونگی استفاده از روغن‌های گیاهی برای موهای شما آورده شده است:

۱٫روغن گیاهی؛ حالت دهنده مو

روغن‌های گیاهی آفتابگردان و نارگیل موها را حالت می‌دهند. این روغن‌ها به مو نفوذ کرده و میزان جذب آب را کاهش می‌دهد و تورم و آسیب مو را به حداقل مقداد ممکن می‌رسانند.

  1. ۲٫ روغن گیاهی؛ برای جلوگیری از شوره سر

روغن نارگیل ممکن است به جلوگیری از رشد Malassezia (قارچی که باعث ایجاد شوره می‌شود) کمک کند. یک مطالعه نشان داده است؛ کسانی که روغن نارگیل به پوست سر خود میزنند کمتر دچار شوره سر می شوند.

۴- روغن گیاهی؛ مانع التهاب پوست سر

روغن‌های گیاهی مانند روغن‌های زیتون، هسته انگور، آفتابگردان، نارگیل، گلرنگ، آووکادو، بادام زمینی، کنجد و جوجوبا حاوی اسیدهای چرب ضروری هستند که از التهاب پوستی جلوگیری می‌کنند. روغن گیاهی بادام از خارش پوست جلوگیری کرده و پوست را آرام می‌کند.

۵٫ روغن گیاهی؛ محافظ پوست در برابر گرما

می‌توانید از چند قطره از هر روغن گیاهی به عنوان محافظ مو در برابر آفتاب استفاده کنید. روغن گیاهی موها را پوشانده و از آسیب‌های ناشی از ابزارهای حالت‌دهنده گرما محافظت می‌کند. همچنین باعث درخشش مو نیز می‌شود و از آسیب‌های محیطی محافظت می‌کند.

روغن گیاهی؛ بهترین راه حل برای رشد بیشتر موها!

برخی افراد ایده روغن زدن به موها را یک روش قدیمی می‌دانند که فواید زیادی دارد اما از آن ساتفاده نمی‌کنند. توصیه ما این است که از روغن‌های گیاهی برای مراقبت از موهای خود استفاده کنید. کافیست به مدت ده دقیقه، دو بار در هفته از روغن گیاهی به موی سر خود بزنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن موهای سالم، بلند و براق، ماساژ منظم سر به وسیله روغن گیاهی است.